Tour Down Under 2020

Preteky Tour Down Under patria medzi prvé podujatia cyklistickej sezóny. Sú zaradené do kategórie UCI WorldTour.

V roku 2020 sa preteky konajú v Austrálii od 21. do 26. januára a ide už o 22. rocník.

Celkové prvenstvo z vlanajška obhajuje Juhoafrican Daryl Impey, druhý bol domáci Richie Porte a tretí Holandan Wout Poels.

Lídrom nemeckého tímu Bora-Hansgrohe by mal byt slovenský jazdec Erik Baška.

Richie Porte.
26.01.20201
Celkovým víťazom Tour Down Under sa stal Porte, poslednú etapu však nevyhralJuraj Sagan skončil na 84. mieste ako najlepší Slovák.
26.01.20201
Daryl Impey sa teší z víťazstva v 9. etape Tour de France 2019.
25.01.2020
Baška o víťazstvo nebojoval, nevládal v stúpaní. Tour Down Under má nového lídraEtapu vyhral Nizzolo.
25.01.2020
Caleb Ewan (vľavo) a Dylan Groenewegen v záverečnom šprinte 11. etapy Tour de France 2019.
24.01.2020
Ewan vyhral aj štvrtú etapu Tour Down Under. Baška skončil ôsmyNa čele celkového poradia ostal Porte.
24.01.2020
23.01.2020
Mal skvelý záver. Tretiu etapu na TDU vyhral Porte, Baška v bodovacej súťaži klesolBaška finišoval predposledný.
23.01.2020
Erik Baška na ilustračnej fotografii.
22.01.2020
Ewan vyhral druhú etapu Tour Down Under, Slováci nebojovali o víťazstvoSagan a Baška prišli do cieľa spoločne.