Critérium du Dauphiné 2020

Critérium du Dauphiné sú cyklistické etapové preteky, ktoré sa v roku 2020 konajú od 12. do 16. augusta. Ich úcastníkom je aj Peter Sagan.

Steven Kruijswijk skončil tretí na Tour de France 2019.
20.08.202011
Pri hromadnom páde utrpel zlomeninu. Jeden z favoritov nepôjde na TourV minulom roku skončil tretí.
Daniel Martínez z tímu EF Education First.
Miloslav Šebela17.08.202028
Bora zrejme stratila lídra a bude meniť zostavu na TourVíťazom Critérium du Dauphiné sa stal Kolumbíjčan Martínez.
Peter Sagan.
16.08.202010
Sagan v generálke pred Tour nedokončil etapu, celkovým víťazom je MartinezPoslednú etapu Critérium du Dauphiné vyhral Kuss.
Primož Roglič - ilustračná fotografia.
16.08.2020
Šiel si po víťazstvo. Z Critérium du Dauphiné odstúpil líder pretekovOznámil to tesne pred štartom piatej etapy.
16.08.2020
Ilustračná fotografia.
16.08.20202
Koľko vážnych pádov sa ešte musí stať? Cyklisti kritizujú UCI, vravia o jamách a štrku na cesteAj Critérium du Dauphiné poznačili pády.
16.08.20202
15.08.202028
Štvrtú etapu vyhral Saganov tímový kolega, Bora prišla o troch jazdcovAj Bernal musel pred etapou odstúpiť.
Víťaz Tour de France 2019 Egan Bernal.
15.08.20202
Má problémy s chrbtom. Úradujúci víťaz Tour odstúpil z Critérium du DauphinéV klasifikácii bol na siedmom mieste.
15.08.20202
14.08.202011
Sagan zaostal, vyhral jazdec z úniku. Roglič sa opäť vzdialil BernaloviTretiu etapu vyhral Formolo.
Peter Sagan počas MS v cyklistike 2019.Na Sagana padali v závere veľké krúpy, cyklisti ukázali poudierané chrbtyMartin nad sebou držal nafukovačku.
Peter Sagan na ilustračnej fotografii.
13.08.202016
Sagan prišiel s veľkou stratou. Ineos šiel na Bernala, víťaz Tour ale nezvládol záverDruhú etapu na Dauphiné vyhral Roglič.