Vuelta 2020

Vuelta a Espana sú slávne cyklistické preteky, ktoré spolu s Tour de France a Giro d'Italia patria medzi tzv. Grand Tours.

V roku 2020 sa konajú 20. októbra do 8. novembra. Pre pandémiu koronavírusu nemajú klasických 21 etáp, ale len 18.

Primož Roglič.
05.09.20212
Roglič získal na Vuelte víťazný hetrik, ovládol záverečnú časovkuDres lídra získal štyri etapy pred koncom.
05.09.20212
Primož Roglič v červenom drese pre lídra pretekov Vuelta 2020.
08.11.202048
Šprintér Bory ovládol poslednú etapu Vuelty, Roglič spečatil celkový triumfObhájil víťazstvo z minulého roka.
Primož Roglič na Vuelta 2020.
Miloslav Šebela08.11.20206
Po prvých testoch boli v úžase. Ukázalo sa, že má motor ako FerrariAko sa zo skokana na lyžiach stal víťaz Grand Tour?
07.11.20205
Roglič zvládol kľúčovú etapu, obháji triumf na VueltePredposledná etapa patrila Gauduovi.
07.11.20205
06.11.202010
Tri týždne netrénoval pre koronavírus. Cort Nielsen v závere zdolal RogličaSlovinec na čele zvýšil náskok.
Cyklisti počas španielskej Vuelty.
05.11.20208
Saganov kolega v šprinte neuspel, Roglič si poľahky udržal červený dresEtapu ovládol Belgičan Jasper Philipsen.
05.11.20208
Belgičan Tim Wellens vyhral jednodňovú klasiku Brabantský šíp.
04.11.20207
Štybar bojoval na Vuelte o triumf, v závere nestačil na WellensaBelgičan vyhral už druhú etapu.
04.11.20207
Primož Roglič (vpravo) na Vuelta a Espaňa 2020.
04.11.2020
Liga majstrov, hokejový superpohár aj Vuelta. Čo sa dnes deje vo svete športu?Pozrite si športové aktuality.
04.11.2020
Slovinský cyklista Primož Roglič.
03.11.20201
Roglič vyhral časovku o jednu sekundu, opäť si obliekol červený dresCarapazovi nadelil takmer 50 sekúnd.
03.11.20201
Richard Carapaz na Vuelta a Espaňa 2020.
01.11.202024
Vuelta má nového lídra, Roglič v závere nemal sily a prišiel o červený dresEtapu vyhral Hugh Carthy.