Futbal-Merdeka: Slováci prehrali s Bosnou vlastným gólom Jambora

TASR|21. jún 2001 o 18:52

Kuala Lumpur 21. júna (TASR) - Slovenský ligový výber prehral vo svojom úvodnom vystúpení v A-skupine medzinárodného turnaja Merdeka Cup v Malajzii na štadióne Selangoru Shah Alam s rezervou Bosny a Hercegoviny tesne 0:1. O prehre rozhodol nešťastný vlastný gól Jambora v 63. minúte. Zverenci trénera Stanislava Grigu po dni voľna nastúpia v sobotu proti domácej Maljzii (15.30 SEČ).

Ligový výber Slovenska - Bosna a Hercegovina A2 0:1 (0:0)

Gól: 63. vlastný Jambor. Rozhodovali: Haji Salleh - Kadir, Yacoob (všetci Malajzia), ŽK: Šmelko, Hanek - Silič, Beslija, Brašnič, Papač, 5000 divákov.

SR: Lipčák - M. Petruš - Hanek (86. Cifranič), Šmelko - Kráľ, V. Bednár, Štrba, Jambor, A. Suchý (46. Mich. Pančík) - Reiter (80. Hall), Šesták.

BaH: Mitrovič - Kulenovič, Papač, Hurič, Sabič - Beslija, Pecelj, Mesanovič, Karič - Brašnič, Silič.

Prvá polovica stretnutia sa niesla v opatrnom tempe, obaja súperi sa na ihrisku iba spoznávali a tak sa rodilo málo šancí. Zohratejším dojmom pôsobiaca Bosna mala loptu častejšie pod kontrolou, ale pozorná defenzíva slovenského výberu nedovolila súperovi brankára Lipčáka vážnejšie ohroziť. Prvú slovenskú príležitosť mal až v 38. minúte Petráš, no jeho tvrdú strelu z priameho kopu Mitrovič chytil. Až po prestávke sa hra otvorila a futbalisti Bosny zintenzívnili svoju útočnú silu. Po jednej z akcií v 63. minúte si nešťastný vlastný gól dal Jambor, ktorý zrazil do Lipčákovej siete strieľaný center zo strany a tento moment napokon rozhodol o výsledku stretnutia. Vzápätí Bednárov prudký center na druhej strane nenašiel adresáta, v 78. minúte mieril Šesták tesne vedľa a ani z Reiterovho úniku o čosi neskôr nezapršalo. V závere sa Grigovi zverenci snažili aspoň vyrovnať, Kráľovu strelu zblízka brankár Bosny chytil a tak bol bližšie ku gólu napokon súper, keď aktívny stredopoliar a možná budúca posila Valencie Beslija v ideálnej pozícii vystrelil tesne vedľa slovenskej svätyne.

Mikuláš Tarči, hlavný vedúci výpravy SR: "Bol to vyrovnaný zápas na ťažkom teréne, trávnik bol totiž piesčitý a veľmi hrboľatý. Hralo sa viac fyzicky ako pre oko diváka, šancí nebolo veľa ani na jednej strane a Bosna vyhrala preto, že dala aspoň gól, hoci sa o to postaral náš Jambor. Tréneri Griga a Goffa zostali sledovať ďalší zápas našej skupiny, aby sme sa na sobotu dobre pripravili."

"Sme síce vo svetovom rebríčku podstatne nižšie ako Slovensko, asi o päťdesiat miest, nemali sme však z nich strach. Máme veľké futbalové srdce a nebojíme sa nikoho," povedal po zápase tréner Bosny Husnija Arapovič.