Ukrajina zdolala Bielorusko 2:0, Švédsko - Rusko 1:1

Ukrajinský hráč Roman Zozula.
Ukrajinský hráč Roman Zozula. (Autor: TASR/AP)
TASR|9. okt 2014 o 22:58

V G-skupine privítali Švédi v zostave bez top kanoniera Zlatana Ibrahimoviča Rusov.

BRATISLAVA. Futbalisti Ukrajiny zvíťazili vo štvrtkovom kvalifikačnom dueli o EURO 2016 v C-skupine na pôde Bieloruska 2:0. Rozhodujúci moment stretnutia prišiel v 82. minúte, keď si domáci obranca Aljaksander Martynovič zrazil loptu do vlastnej siete, v závere pridal gólovú poistku ešte Sergij Sydorčuk.

V súbežne hranom stretnutí zdolalo Macedónsko v Skopje Luxembursko 3:2 presným zásahom z 92. minúty, o ktorý sa postaral Besart Abdurahimi. Keďže slovenskí futbalisti triumfovali v Žiline nad Španielmi 2:1, so šiestimi bodmi sa prepracovali na čelo tabuľky a pred úradujúcimi majstrami Európy majú k dobru tri body.

V nedeľu sa zverenci Jána Kozáka predstavia na pôde Bieloruska, Ukrajina hostí Macedónsko a Španieli sa budú snažiť o nápravu reputácie v Luxembursku.

V G-skupine privítali Švédi v zostave bez svojho top kanoniera Zlatana Ibrahimoviča Rusko a od 10. minúty museli v Štokholme doťahovať tesný náskok súpera, ktorý zariadil Kokorin. Už o tri minúty neskôr mohol vyrovnať Larsson, jeho strelu z pokutového kopu však zneškodnil brankár Akinfejev.

Švédi sa napokon presadili po zmene strán v 49. minúte, rýchly brejk po ľavej strane zakončil presne v šestnástke súpera Toivonen a stanovil konečný rezultát.

Kvalifikácia EURO 2016:

C-skupina:

/Skopje/

Macedónsko - Luxembursko 3:2 (1:2)

Góly: 20. Trajkovski, 66. Jahovič, 92. Abdurahimi - 39. Bensi, 44. Turpel. Rozhodovali: Mazzoleni - Costanzo, Passeri (všetci Tal.), ŽK: Mojsov, Ristovski, Šikov - Turpel, Mutsch, Jänisch, Laterza, Philipps

zostavy a striedania:

Macedónsko: Pačovski - Ristovski, Šikov, Mojsov, Cuculi (46. Alioski) - Ademi, Demiri - Muarem (60. Jahovič), Ibraimi (46. Abdurahimi), Trajkovski - Kostkovski

Luxembursko: Joubert - Jans, Philipps, Chanot, Gerson, Jänisch - Martins, Mutsch, Turpel (70. Deville), Da Mota (63. Holter) - Bensi (75. Laterza)

/Borisov/

Bielorusko - Ukrajina 0:2 (0:0)

Góly: 82. Martynovič (vl.), 90.+3 Sydorčuk. Rozhodovali: Van Boekel - Goossens, Van Dongen (všetci Hol.), ŽK: Poľakov - Kučer, Zozuľa

Bielorusko: Ževnov - Poljakov, Verchovcov, Martynovič (87. Savickij), Filipenko, Balanovič - Kalačev, Krivec, Dragun, Stasevič (46. Kysljak) - Gordejčuk (79. Kornilenko)

Ukrajina: Pjatov - Fedeckij, Kučer, Chačeridi, Ševčuk - Stepanenko, Edmar (79. Budkivskyj), Rotan (64. Sydorčuk) - Jarmolenko, Zozuľa (90.+1 Tymoščuk), Konopľanka

Anglicko - San Maríno 5:0 (2:0)

Góly: 25. Jagielka, 43. Rooney (z 11 m), 49. Welbeck, 72. Townsend, 78. Della Valle (vl.)

/Vilnius/

Litva - Estónsko 1:0 (0:0)

Gól: 76. Mikoliunas. ČK: 86. Kallaste (Estónsko)

Moldavsko - Rakúsko 1:2 (1:1)

Góly: 27. Dedov (z 11 m) - 12. Alaba (z 11 m), 51. Janko. ČK: 82. Janko (Rakúsko)